TMOU 17

Bazinga po pauze opět na TMOU, s večírkem i vší parádou.

Kvalifikace

V pátek před kvalifikací začíná Michal řešit, jak budem luštit. Nijak, přichází odpověď. Matěj kvalifikaci připravoval (protože jsem doufal, že to bude časově oproti přípravě hry v minulých letech jen taková třešnička, nebyla) a Lucka s Mirkem testovali, takže je Bazinga kvalifikovaná. “Fakt, jo?” diví se i Pinda týden po kvalifikaci, protože nejsme zapsaní mezi divokými kartami. Hlavně, že nám funguje komunikace v týmu…

Před hrou

Ve čtvrtek před hrou Pinda přijíždí z Prahy, Mirek a Lucka přilétají z Londýna. V hospodě s námi sedí kromě třech lahví vína, steaku na fazolkách a lívanců ještě Džejn, Matěje a Pindy spolužačka z gymplu. Vysvětluju jí, co je to TMOU a že jsme druzí nasazení a že by bylo super vyhrát. Džejn se na mě vážně podívá a praví: “Ty chceš vyhrát a vzala sis do týmu Pindu?” Není nad dobré kamarády…

Projdem TMOU!

Odzpíváme hymnu a jako střela se řítíme vpřed. Plán je jasný: napálit začátek, a pak ještě přidat. Až do čtrnáctky se nám to daří výborně. Pak už ne. Nakonec čtvrtí v cíli ve 12:05, paráda. Orgové, díky za krásnou hru! Obzvláště linka písmene Q byla dokonalá, všetně loga a sloganu, letos se Vám ta červená nit fakt vydařila!

Highlighty ze hry:

  • Osmé stanoviště, Matěj se raduje: “Tohle je nejdál, kam jsem kdy na TMOU došel. Jednou jsem byl na sedmém stanovišti, pak jsem se nekvalifikoval, a pak jsem pět let organizoval.”
  • Kromě Kachny Plyšové s kloakou letos bereme i Bludišťáka (taktéž z Plyše, ale bez kloaky) pro případ, že by si ho někdo svým skvělým výkonem na některé z šifer zasloužil. Zasloužil.
  • Na přesuny máme novou aktivitu – předpověď budoucnosti. Na SI šifře nám neuvěřitelně výchází následující předověď: Lucka učiní první pozorování, Matěj si pak všimne ještě něčeho důležitého a Mirek to doluští. Je to fakt legrace, zkuste si to někdy taky. A taky proběhlo zpívání Chcíp kanárka. Chcíp.
  • Ze šestky vychází tajenka “Kvetina nebes a ser”. Nebo že by měla svatozář i panna Marie na nejvyšších zastaveních?
  • Z kláštera jsme nadšení. Nejdříve prohlédneme obrázky a pak nám spadne čelist v Rajské zahradě. Myreg si chce nasvícenou krychli zapamatovat, já radši kreslím. Tajenku pak dáváme dohromady dvěma cestami – já z 2D nákresu, Myreg pomocí 3D krychle ze stanoviště 4 a paměti. Každý se specializujeme na specifické pohledy, mně například moc nejde pohled z čerta nebo z anděla. 
  • Čtrnáctka, skládáme nekonečnou rovinu (o které ani orgové netuší, že tam je). Bavíme se tím čtyři hodiny, během nichž nás předbíhá hromada týmů. Přesun proti trudomyslnosti zabírá, když ignorujem velká písmena, povede se nám šifru vyluštit. Proč tam sakra byla? Použije se na 14+? Nepoužila.
  • A ještě byla moc krásná posloupnost: šifra na Moravském nám, šifra se jmény ulic po městech, šifra na Opavské, šifra na Londýnském nám.
  • Celkově se všechny šifry letos líbily, obzvláště jerevan, krychle, křížovka, kostelík, klášter, pqbd, šachy, graf 26 a nakonec i ty puzzle. Ze startovních je pak hezká živlová a vodovodní, osobně se mi líbí i minimalistická ten/ta/to, kterou jsme na hře neřešili.

Na závěr řešení úlohy 10 rozdílů mezi fotkami:

1 objevila se Kachna a Bazinga trička, 2 Pinda má telefon ve druhé ruce, 3 Lucka má kratší vlasy, 4 Matěj a Pinda mají brýle, 5 Myreg nezvedá divočáku Otoušovi obě uši