Sendvič 2015 (CZ_datapart)

To jsem si jednou rebelsky nevzal Bazinga triko, a tak píšu.

Ačkoli jsme jsme s Pindou tvořili pražskou menšinu, nakonec jsme neluštili v Brně, ale všichni v matce měst, blíže vortexu (de)šifrování, který se letos vyskytoval u Londýna.

První sadu strávím mapováním bludiště, kde dělám fatální chybu při interpretaci rohu jako hrany. Naštěstí zbytek týmu stříhá, točí kruhy, fandí, kouká na filmy, dělá z kopců na Šumavě stromy až i na prdel dojde. Takže do další série jdeme téměř kompletní.

Další školskou sérii si rozdělujeme, řešíme, až se všichni zase sejdeme u kalkulaček. V mírném časovém presu a za dvojitých negací připouštíme CHYBU, ale nakonec to poCHLAPíme.

O sendvičové pauze volá Londýn, kdy si sdělujeme dojmy a hecujeme se do další půle. Stíháme i svačinu a Janča vykládá příhodu o strýci z Hané, kterého za domem pobodaly včely, a tak “otekl”. Přece tam jen tak nezůstane 🙂

Ve třetí sérii opakujeme dělbu práce ze druhé, každý si připisuje nějaké skalpy a všechny šifry přesouváme do kategorie vyluštěno.

Tiskneme poslední sadu úloh, britská část týmu je asi před námi, my někde v první desítce (výsledkovku moc nesledujeme). Vyluštíme ty nejlehčí šifry (tj. ty které vyluštíme 🙂 A přemýšlíme, kde jinde se vyskytuje vzor 7+5+7+5 než v podivném Excelu.

Po skončení hry a obnovení výsledkovky se těšíme z bedny a prakticky vzato prvního místa mezi týmy z Česka. Díky orgové!

P.S. Následně se spojujeme přes (K|k)anál a londýnské osazenstvo nechápe, proč se tak smějeme banální příhodě o strýci, jenž opuchl po včelím žihadle.