Retardovaná kachna

Jak patrno z našich webových stránek, triček, fotek a maskotů, kachna je archetypálním tvorem týmu Bazinga. Proč se tomu tak stalo?

Pokud zadáme do Googlu heslo kachna jako první výsledek dostaneme Pečená kachna se zelím a houskovými knedlíky. Ano, takhle jsme si kachnu za archetypálního tvora nezvolili, neb ten večer, co se TO stalo, jsme večeřeli svíčkovou. (Jako ostatně tradičně před libovolnou šifrovací hrou.) Ani jsme nepíchali prstem do slovníku jako Prahory. Bylo to vlastně úplně jinak…

kachna kachna kachna

Jednoho večera, v dobách, kdy Bazinga! byl ještě velmi nezkušený tým s žádným herním indexem a schylovalo se k prvnímu zářezu (viz reportáž), sešli jsme se den před šifrovačkou u mě (Tomáše. Ano, někteří mi za blbé kecy říkají Pindo…) ve zlaté Praze, abychom se seznámili. (Matěj prý zavelel, Lucko, jedem do Prahy a budeme spát u Pindy, abyste se poznali!) V rámci vylepšení sociální integrace členů týmu jsme se vyrazili večer posilnit do hospody U Houbaře v Holešovicích. Cestou zpět přes Stromovku kolem kanálu jsem si všiml plovoucí retardované kachny. Retardovaná kachna je zvláštní druh kachny, taková černá, menší než normální kachna, která při plutí pohybuje hlavou tam a zpět (asi jako každý správný autista a někteří z členů Bazingy! při uvažováním nad těžkou šifrou). Načež jsem se ji “pokusil” předvést. Matěj (též řečený Klusy, či Bejk) a Lucka dostali záchvat smíchu, který trval. A trval. Tedy jsme překřtili retardovanou kachnu na gig proti trudomyslnosti, abychom nemuseli tahat míč. Místo vzniku kachny je možné položit zhruba přesně plus mínus sto metrů do tohoto místa. Zobecnění retardovné kachny na našeho maskota je poté už přímočaré a triviální.

kachna

Momentální formy kachny, které náš tým vlastní jsou:

  • kachna na tričku
  • kachna na fotkách Bazinga! týmu
  • hračka kachničky z Kinder Surpirse, která téměř dokonale imituje pohyb retardované kachny (video viz dole)
  • a v neposlední řadě podléhá našemu intelektuálnímu vlastnictví antitrudomyslná imitace retardované kachny.

kachna
kachna

Nakonec přikládám převzatou báseň Kachní hymnus, převzatý z hlubin internetu:

Kachní hymnus

Bílá křídla v rozpětí,
svět celý ona obletí.

Pařáty blánamy obeplé,
je krásné, když ona dosedne.

Ostrým zrakem chrání nás,
bystrým sluchem také vás.

Modlí se k ní všechen lid,
ona snese na nás klid.

Ta kachna zná taje vesmíru,
je moudrá, a proto žijme v míru.

Ivan Jan Kobeckyn – Kachní písně