Per Partes 2011

K Vánocům jsme všichni soutěžící týmu Bazinga dostali krásné černé tričko s červeným nápisem Bazinga a červenou retardovanou kachnou (která je maskotem našeho týmu, ačkoli nikdo přesně nevíme, jak vypadá). Kdo si tričko zapomene na šifrovačku, píše reportáž. Takže můžete hádat, kdo si tričko zapomněl:)…

První problém bylo sehnání kříd. O víkendu. Při hře se totiž nesměla používat pražádná technika, tak se zrodila strategie setkávání se na křižovatkách s případnými vzkazy psanými křídou. Každý z nás měl jednu barvu a prostě to bylo tak promáklé, že kdybychom to pak doopravdy museli použít, tak by to nemohlo fungovat. Ale k tomu shánění ? papírnictví byla všechna zavřená, tak jsem zakusil sprint do Tesca, stesk z Tesc při hledání v regálech a sprint z Tesca s přímým nástupem do čtyřky, která právě odjížděla. Holky zkusily štěstí v Intersparu, ale nervózních deset minut v nejpomaleji postupující frontě udělalo své a sprintu z Intersparu se taky nevyhly. Dokonce pak ve stavu blouznění viděly na Maliňáku ledovou krychli. Nicméně jsme měli 8 balíčků kříd a bylo dobře.

Na startu kdesi v Maloměřicích už postává několik týmů, když tu přijede auto a čte písmenka. My kroužkujeme, dokonce přijde řada i na barvičky. A pak začínáme postupně odbíhat. Lehce padá astronomická (tu jsem ani neviděl), cestou od mostu dávám slabiky, pak máme nějaké částečné zadání a převibrováváme se do parku, vyzvednuvše cestou dvě další zadání.

Geneticky retardovaná písmenka nemají v dědění chromozomů X a Y žádná pravidla, ale i přesto přečteme domek EON, kam zabíhá Honza. Padá i Ďure na Wimbledonu (dle mého skromného názoru asi nejlepší šifra), stejně jako morseovka po sloupcích (tu jsem taky neviděl). No nic, čas na další Per Partesované převibrování do rohu nějakého jiného parku s vyzvednutím dalších zadání.

Na řadě je matika s řeckými písmenky, mezi nimiž se vyjímá bubák a velkej bubák (musím si někdy zjistit jak se doopravdy jmenují). Po chvíli běžím pro Obrázky a Kolečka, mezitím jsou hotová adjektiva a slepené puzzle, dáváme obrázky a jdeme směrem k cíli, kde si ještě dopoluštíme zbylé dvě věci (Kolečka a Puzzle). Zelené H malinko navád na Vojenskou nemocnici, ale kdeže kdeže zlatá rybko.

Máme tři části cílové šifry a Lucka zjišťuje princip, takže upouštíme od zaseklých Puzzlí a rozluštěných Koleček a hurá na cílovou. Chvílemi to vychází, chvílemi ne, ale vzhledem k tomu, že máme části 1,3 a 5, tak brzy přicházím s třináctkou ? tedy že jsou vždy dvě možnosti každého písmene, díky modulárním vlastnostem. Vskutku, za chvíli je hotovson a jdeme to oznámit orgům, kteří momentálně nesedí vedle. Je tam ale jejich zástupce, který nám to schvaluje a píše “Bazinga” na úplně bílý papír, což znamená jediné:)…

Baaazinga! Tož překvapení zájezdu, za námi končí Chlýftým i Ústřední topení, dokončuje asi 10 týmů. Moc pěkná rozcvička před těmi monstrózními akcemi… Tak moc děkujeme organizátorům i všem ostatním soutěžícím!! Klobouček:)