DNEM… 2012

Přesně 300 dní po Dnem mne Lucie požádala, abych sepsal reportáž (přestože jsem tričko měl), neboť byla plna nadšení po převodu těchto stránek na redakční systém WordPress. Ale 300 dní je přece jen dlouhá doba a kromě zelené mašličky stále visící na mém batůžku jen pomálu věcí připomíná tuto událost. Čili přepisuji ápětkostránkový záznam z deníku:

Šifrovací hra Dnem. Tříčlenné týmy – já, Lucka a hostující Set za Bazingu. Rozdávali jsme letáčky na Kachnu. První šifru jsme měli celkem rychle, ale pak jsme měli problém s jejím faktickým nalezením (GPS souřadnice na hře bez GPS nic moc). Tím jsme získali asi 1
,5 hod. ztrátu a mysleli jsme, že ani nestihneme dojít do cíle. Ale pak jsme se rozešli. Kromě hloupého záseku na čtyřce (moje nepečlivá analýza) jsme šli skoro bez zastávky. Asi 2 šifry před cílem jsme začali doufat, že to stihneme dojít a poslední šifru (včelička) jsme luštili za chůze. Tak jsme došli do cíle jako první, ale než jsme to doluštili, tak dorazily další dva týmy, ale 3. místo je hodně pěkné. Hned po vyhlášení jsme jeli domů, abychom stihli čtvrtfinále MS hokeje proti Švédům (vyhráli jsme).

Zde dochované záznamy končí, ale z hlavy přidám ještě pár postřehů a dojmů a budu doufat, že se mi nepopletou s Napalmou (která byla taky na jaře) nebo se Svíčkami (které jsme šli taky ve třech).

Start na Bílé Hoře – nevěděl jsem, že i v Brně jedna je, vybavujisi, že jsem podepisoval Vestfálský mír a zmocnil jsem se propisky stejně jako v Chile Klaus. GPS souřadnice odměřované z mapy pravítkem – pěkné proběhnutí se po městě. Vínová šifra na Vinohradech. Pak někam k Líšni – tam u kapličky jsme nemohli vyluštit tu čtyřku. Set měl prstové boty. U lomu si vybavuji něco typografického a v lese nad údolím hezkou číslomorseovkovou binárku. Pak liška Bystrouška, údolí Těsnohlídkovo a na kopci úchvatné bludiště tvaru světadílů. Kros lesem na poslední šifru, všeliké včeličkové trable a špekáček nakonec. A v lahvích s vínem nebylo víno, ale šťáva (což trošku zklamalo), kterou jsme ale mohli vypít (což zklamání vyvážilo).

Kolkolem to byla pěkná milá, hravá a přátelská (de)šifrovačka, kterou stále připomíná zelená stuha na batohu. Stýská se mi hlavně po počasí, kdy se venku nechumelí ba naopak slunce hřeje až pálí. (psáno v březnu 2013)

Honza