Sendvič 2013

Po dlouhém plánování Sendviče spojeného s týmováním Kachny (ano, Kachna 2013 bude!) se ukázalo, že Křehlíkovic Hacienda v Třebíči bude celý víkend volná, čímž bylo o místě k luštění rozhodnuto. Plán se svíčkovou dopadl o něco hůře, v třebíčském lihovaru (názvem se nedejte zmást, neb tu vaří výborné pivo) totiž svíčkovou neměli.

I bez svíčkové jsme to ale zvládli a tři minuty před třetí se stala nevídaná věc. Krom toho, že jsme byli všichni (Lucka, matěj, Honza, Tom a Michal), jsme ještě ke všemu měli funkčí internety, hesla, tiskárny a jako bonus i připravené sendviče na poločasovou přestávku.

Bazinga

Sada 1

Děravá písmena tušíme okamžitě, desetiboj vypadá, že by mohl podlehnout také velmi rychle. Vaši organizátoři budou něco se jmény, ještěže jsme si prostudovali ohlédnutí za miulými ročníky a víme, jak se orgové jmenovali. Detaily jsou jasné, jen se nám nedaří určit křídlo vážky a pár dalších obrázků taky nemáme stoprocentně (je to chleba, nebo otisk prstu?). Tančící písmena jsou psycho. Ještě test, ten Honza vyluštil sám, takže ostatní ani neví, o co tam šlo. U levelů Matěj s Michalem hlásí princeznu a Brno, takže jasný drak, ale ouha. Draka nám to nežere a poo chvíli bádání a googlení kluci šifru dolušťují a hlásí, že chyběl ještě jeden krok. Levely pokořeny, druhá sada je tu.

Sada 2

Nápad na znamení v Klubku čar přichází okamžitě, Matěj zakrátko dolušťuje perník, jen mu tam nějaká písmena přebývají, ale naštěstí jimi neztrácíme čas. Festival nám dává zabrat, Matěj zkouší vypsat velká písmena a něco z nich srabblit. Chvilku to vypadá, že by z toho molo jít něco jako “kod je vinarna”, pak si Lucka všímá, že kód je by se dalo číst rovnou na plakátu. A opravdu, on jde přečíst celý ten plakát. Matějovo podezření na hudební šifru se nepotvrdilo, moc pěkné! Sendvič,… odolává dlouho, nakonec ho ale vyhodnocujeme jako moc pěkný s aha efektem. Křížovka je otázkou pár minut poté, co si na ni Lucka vezme tužku a papír. Zvířátka v algebře odolávají, naštěstí je necháváme nakonec, spolu s tančícími písmeny z první sady. Nápad písmena seřadit přichází příliš pozdě. Zvířátka v algebře bychom nebyli vyluštili ani za sto let, ale rozhodně jsme se u nich pobavili: h bude hlava, n noha, takže h+n bude hlavonožec, pak tu bude nějaké písmenu sudokopytník a sudokopytník/2 bude lichokopytník…

Sada 3

Třetí sada jednoznačně nejtěžší, Stejnému kódu podle nás chybí hint na morseovku, čtení Mřížky s písmeny nechápeme ani po zveřejnění zadání. Kdo to byl? tušíme hned, s pomocí strýčka googla zadáváme Havla. Skladatele se pokouší vyluštit Lucka, ale neb trpí hudebním hluchem, musí rozluštěnou šifru předat dál, princip je jasný, dohledávání skladatelů a pokusy o seřazení skladeb spíš z kategorie opruz, po dvacátém přehrání máme na Star Wars i Harryho alergii. Tangram wtf, nápadů milion, nepotvrzuje se nic, a tak zůstává nevyřešen. Infantilní obrázky řadíme do kategorie hříček spíše než šifer, podléhají asi po minutě. Záplavu nám kazí kartografové, kteří se mermomocí snaží malovat vrstevnice. Špatně.

Sada 4

Čtvrtá sada přichází velmi brzo, ale naštěstí nám sedne víc než třetí. S Mlhou musíme počkat na 19:45, to je jasné.U Sirek se Honza s Luckou mo nasmějí, za mě nejhravější šifra Sendviče a velká pochvala autorovi. Transformaci a Řešení zní… si bere na paškál naše matematicko informatická sekce. Moc nevím, o co tam šlo, ale výsledek máme. Reportáž ze zápasu chvíli odolává, nápad na slovní fotbal v jiných jazycích by tu byl, s poznáním fotbalistů ale bojujeme. Pinda skóruje, když všechna slova do potřebných jazyků zvládá přeložit bez slovníku.

Závěr

Celkově 9. místo, plné břicho sendvičů a velká spokojenost. Tož za rok zas 🙂